Be-with ir Latvijā radīts apģērbs apskāvieniem, kas piepildīts ar mīlestību, jo katrā apģērba gabalā izstrādātas slepenās kabatiņas, kas sniedz iespēju apskauties tuvāk un veicina mīlestības hormona - oksitocīna izdalīšanos. Apģērbs izgatavots no patīkama un ilglaicīga materiāla. Be-with aktīvi strādā pie tā, lai iedrošinātu pārus atjaunot attiecības ar vienu vienīgu, maigu pieskārienu.
Pētījumi atkal un atkal pierāda, ka fiziskā mijiedarbība ir svarīga un uzlabo mūsu fizisko un emocionālo veselību, kas noved ne tikai pie labākām attiecībām, bet arī pie labākas pašapziņas. Latviešu dizaina zīmols Be-with lepojas ar to, ka ir apģērbu zīmols ar stāstu un mērķi, lai veicinātu stiprākas un siltākas attiecības. Šajā rakstā lasi par Be-with stāstu, kas izstāstīts caur zīmola radītājas, Annas Andersones, vādiem.
Lai pastāstītu Jums kā radās Be-with ideja, man ir nepieciešams paiet dažus soļus atpakaļ un paskatīties pagātnē, kad bija ļoti grūts un tumšs laiks manā dzīvē. Tas viss sākās ar personisko krīzi. Jūs ziniet - viens no tiem brīžiem, kas izmaina dzīvi tā, ka sirds nogurusi un spēka vairs nav. Tas moments, kad nespēj izdomāt ko darīt ar dzīvi un jautā sev - kāda ir dzīves jēga? Tur biju es. Papildus tam, es ar savu vīru atsvešinājāmies saspringtā darba grafika dēļ (viņš arī strādāja ar ‘’start-up’’ uzņēmumu). Mums zuda romantika, pieķeršanās un uzticēšanās. Es pat domāju, ka mūsu laulība šo posmu neizturēs.
Papildus tam šis viss izrādījās par daudz manam organismam un es ļoti nopietni saslimu un nespēju izārstēties vairākus mēnešus. Man bija nepieciešams iziet daudz un dažādus ārstniecības kursus, taču nekas nepalīdzēja. Beidzot mans ārsts ieteica uz kādu laiku pamest darbu vai arī man būs nepieciešams ārstēties kādā ārstniecības iestādē. Šis bija tas brīdis, kad es izlēmu ņemt visas lietas pati savās rokās. Es pametu darbu. Es pametu ikdienas rutīnu. Es nolēmu, ka visus savus spēkus fokusēšu, lai atjaunotu labklājību un attiecības mūsu ģimenē.
Neplānoti mans vīrs arī pameta savu darbu un mēs īrējām nelielu mājiņu blakus jūras krastam, kur dzīvojām kopā ar bērniem. Pēc mēneša es sāku justies labāk, mana galva beidza sāpēt un man sanāca ieraudzīt, ka šeit ārā ir dzīve! Taču notika vēl kas! Šajā laikā, kamēr dzīvojām mazā mājiņā netālu no jūras krasta, attiecības starp mani un manu vīru uzlabojās. Pavadot vienu mēnesi vienkārši esot kopā, turot viens otra roku un staigājot roku rokā kopā, tas uzlaboja mūsu attiecības.
Es sāku aktīvi meklēt informāciju: kas padara mūsu attiecības siltas un laimīgas ilglaicīgi? Atklājās, ka regulārs fizisks kontakts ir ļoti svarīgs, lai veidotu un saglabātu attiecības. Tāpēc es sāku veidot kopienu pāriem izmantojot Be-with. Mans mērķis bija runāt par pieskārienu un apskāvienu nozīmi un to nepieciešamību, un es izlēmu izveidot produktus un pakalpojumus, lai atgādinātu par to arī citiem.
Es esmu patiesi lepna, ka mēs ražojam pietiekami lielos apjomos un strādājam pie eksporta veicināšanas. Arvien vairāk cilvēku uzzina par šo ideju un novērtē to. Mēs esam minēti ‘’Wired’’ un ‘’Lifehack’’. Mūsu produkts tiek izsūtīts uz visām pasaules valstīm un Be-with ir pieejams arī koncepta veikalos Latvijā un Igaunijā. Šobrīd ļoti aktīvi strādājam pie tā, lai mūsu produkts tiktu reprezentēts arī Luksemburgā un Helsinkos. Tālāk mēs vēlamies doties uz Nīderlandi, Zviedriju. Vāciju un Krieviju.
Kas attiecas uz izaicinājumiem veidojot inovatīvu produktu, sākums nebija tik viegls kā domāju. Lai iegūtu tādu rezultātu, kādu biju iedomājusies, bija nepieciešams izveidot apmēram 40 prototipus, lai atrastu veiksmīgāko piegriezumu. Mēs pusgadu meklējām kvalitatīvus auduma ražotājus, jo es vēlējos, lai audums būtu ļoti mīksts un patīkams ādai, un lai tas arī būtu atzīts ar eko-sertifikātiem.
Izveidot jaunu produktu ķēdi bija ļoti liels izaicinājums, jo nekad nebiju strādājusi saistībā ar apģērbu ražošanu. Es testēju dažādus audumus, lai atrastu to, ko es vēlos, saglabājot labu kvalitāti. Es vēlējos ražot uz vietas par godīgu atalgojumu un vēlējos nodrošināt labus darba apstākļus cilvēkiem, kas iesaistītos ražošanas procesā.
Labākais padoms, ko varu sniegt attiecībā uz sava biznesa uzsākšanu, ir urpināt strādāt un būt neatlaidīgam. Nebaidīties izteikt savu viedokli un idejas, runājot par savu biznesu. Es sāku stāstīt savu ideju par Be-with saviem draugiem un viņiem patika! Viņi teica, ka nekad nav dzirdējuši par tādu ideju un, lai es noteikti to daru. Izmantojiet šo atbalstu, lai palielinātu savu entuziasmu.
Vēl viena svarīga lieta, nodrošini savu apkārtējo vidi ar cilvēkiem, kam ir tādas pašas dzīves vērtības. Manas vērtības ir pozitīvisms, laba enerģija, draudzība, laipnība, efektivitāte, draudzīgums pret vidi, lieliska apkalpošana un sapratne. Šīs lietas manā izpratnē ir daudz svarīgākas par peļņu, ietekmi un perfekcionismu. Es vēlos katru dienu iet uz darbu laimīga un es vēlos strādāt kopā ar cilvēkiem ar kuriem jūtos kopā labi, lai tas palīdzētu man augt. Tieši tāpēc man ir nepieciešams ilgs laiks, kamēr es izveidoju lielu komandu.
Es pēc pieredzes zinu, ka ir grūti uzsākt savu biznesu no mazumiņa. Viena no lietām ir investēt visu savu laiku tam. Bet mums ir jāinvestē arī daudz līdzekļu. Uz šīm lietām ir jābūt gatavam visiem jaunajiem uzņēmējiem. Piemēram, es investēju visu, kas man bija, kad sāku veidot Be-with. Tas man prasīja 20-30 tūkstošus eiro, lai izveidotu pirmo kolekciju. Es pat aizņēmos naudu no draugiem, bet pārliecinājos, ka spēšu atdot laikā to atpakaļ. Pašlaik es neieguldu savu personīgo naudu, bet finansiālais atbalsts noteikti ir lieta, ko pirms tam pārdomāt. Tas ir lieliski, ja ir vairākas opcijas no kā izvēlēties sava biznesa kapitāla veidošanā.
Tas nekas, ja sākumā viss notiek lēni un šķiet, ka nekas neizdosies. Ja tev ir lieliskas idejas un ja ir vēlme iet un darīt, tad lielas un labas lietas notiks! Piemēram, tagad mēs esam ļoti maza komanda – es un pārdošanas speciāliste Undīne. Ir vērojama attīstība!